Panevėžio lėlių vežimo teatras
Adresas: Respublikos g. 30 , Panevežys
Telefonas: +370 45 460533
E. paštas: vezimoteatras@gmail.com
Tinklapis: http://www.leliuvezimoteatras.lt/

Aprašymas:

Teatras atgaivinęs režisieriaus J. Vaitkaus “Skrajojančio teatro” tradicijas, pelnė šlovę ir pripažinimą ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Su arkliais apkeliauta beveik visa Lietuva, nuvažiuota tūkstančiai kilometrų. Lėlės moko džiaugtis ir liūdėti ne tik mažąjį, bet ir suaugusį žiūrovą, stabdo ne vieną praeivį kreipia jo žvilgsnį ir pasakoja įdomias savo gyvenimo istorijas.

Panevėžio Lėlių vežimo teatras įkurtas 1986 metais tuometiniame Tautų Draugystės Ordino linų gamybos susivienijime “LINAS“. 1991 metais teatras Panevėžio miesto savivaldybėje įregistruotas kaip biudžetinė profesionalaus meno įstaiga. 1992 metais skirtos patalpos ( Respublikos g. 30), atitinkančios profesionaliam teatrui keliamus reikalavimus. Lėlių vežimo teatras, tapo neatsiejama Lietuvos teatrinės kultūros dalimi, unikalus visoje Europoje, patrauklus vasaros gastrolėmis – klajojantis vežimais po Lietuvą, sustojantis ir vaidinantis pačiuose atokiausiuose kaimuose ir miesteliuose.

Veiklus teatro kolektyvas per kūrybini sezoną parengia tris premjeras, suvaidina virš 200 spektaklių, kuriuos pamato apie 40 000 žiūrovų. Repertuarą puošia H. K. Anderseno, Š. Pero kūriniai, panevėžiečių – E. Matulaitės, E. Mezginaitės, J. Kazakaičio pjesės, V. Žilinskaitės, R. Žilevičiaus, S. Gedos, K. Kubilinsko kūryba. Spektakliams statyti kviečiami dailininkai. Kiekvienas susitikimas su iškilia kūrėju yra aukštoji mokykla teatro aktoriui, kūrybiniam personalui. Kurdami muziką spektakliams, šiame teatre debiutavo jaunieji kompozitoriai R. Kričena, L. Balčiūnas. Teatras tradicinių tarptautinių festivalių “Lagaminas” ir “Rusijos lėlininkų savaite Lietuvoje” organizatorius.

Bus vieškelio dulkės – geltonos ir baltos
miesteliai ir kaimai prie pilko asfalto.
Arklio pasagos žiežirbą skels,
O lėles iš vežimo iškels.
Karaliai ir fėjos, ir piktas raganius
Sakys tau, gerai ar blogai mes gyvenam.
Laimės pasagos mažos ieškok,
0 užaugęs kelių nebijok.
Kai pasaka baigias, kai lėles užmiega,
Per sapną sparnuotą arkliukai dar bėga.
Ta-ku, ta-ku, nuneš jie toli.
Mano vaike, tu viską gali.
Bus tavo gražiausi kalnai, vandenynai
Ir pasakų pasaka – mūsų tėvynė.
Laimės pasagos mažas ieškok,
O užaugęs kelių nebijok.

Elena Mezginaitė

Lėlių vežimo teatras, Lietuvos teatrinei kultūrai atstovavo Danijoje, Švedijoje, Vokietijoje, Olandijoje, Rusijoje, Estijoje, Prancūzijoje, Lenkijoje, Baltarusijoje, Ukrainoje, ne viename festivalyje gavo garbingus apdovanojimus. Meno vadovas A Markuckis pelnė respublikinį ir tarptautinį pripažinimą – skirtos pasaulinės H. K. Anderseno (Danijoje) ir B. Dauguviečio premijos. Teatras siekia būti gėrio ir grožio oaze ne tik vaikams, bet ir suaugusiems. Pasak vadovo A. Markuckio, visa tai, kas gimsta iš gėrio ir grožio, lieka gėris, o tas kas kuria ir pats nuo to gerėja. Tai ir yra mūsų CREDO.

REKLAMA
Serverių priežiūros paslaugos

Kiti katalogai