Ansamblis "Lietuva". "Legenda apie Pilėnus"
Laikas:2017/11/30, 19:00
Vieta:Kultūros centras Žvejų rūmai, Taikos pr. 70, Klaipėda
Kaina:8.00 - 10.00 Eur

Apie renginį:

VALSTYBINIS DAINŲ IR ŠOKIŲ ANSAMBLIS „LIETUVA“
„Legenda apie Pilėnus“
Muzikinė drama pagal Vytauto Klovos operą „Pilėnai“

77-ąjį kūrybinės veiklos sezoną ansamblis „Lietuva” pasitinka išskirtine premjera – muzikine drama „Legenda apie Pilėnus”. Naujame amplua prikelta nacionalinė V. Klovos opera „Pilėnai” ansamblio lūpomis subtiliai prabils ne tik liaudiška, bet ir šiuolaikiška kalba.
Operinio kūrinio aranžuotė bei profesionalus pritaikymas liaudies instrumentų orkestrui suteikia šiam kūriniui dar daugiau archajiškumo, patriotiškumo, tačiau tuo pat metu leidžia jam suskambėti ir naujomis spalvomis. Tiek operos libretas, tiek muzikinė dalis yra gerokai redaguota bei adaptuota šių dienų aktualijoms. Skirtingai nei operos žanre, šiame pastatyme veiksmas intensyvus, gausu prozos, šokio, pantomimos, naujų muzikinės išraiškos priemonių, vyrauja scenografijos minimalizmas, tad žanro prasme jis yra kamerinis ir kur kas artimesnis miuziklui.
Pagrindinius vaidmenis atlieka ilgamečiai ansamblio draugai, žymūs operos solistai – Liudas Mikalauskas, Ramūnas Urbietis, Arūnas Malikėnas ir kiti. Muzikinę kalbą bei kovos dvasią sustiprina variniai Lietuvos kariuomenės orkestro pučiamųjų orkestro grupės sąskambiai (vad. kapelmeisteris majoras Egidijus Ališauskas).
Kaip ir originalus operos siužetas, ši muzikine drama pasakoja apie išdavystę, kurią patiria Pilėnų kunigaikštis Margiris. Savo įdukros Mirtos išduotas, Margiris su savo kariais narsiai kaunasi prieš kryžiuočius, tačiau priešo pajėgos pasirodo esą stipresnės. Nematydami vilties atsilaikyti ir suvokdamas savo pralaimėjimą, Pilėnų gynėjai galiausiai patys pasirenka mirtį.
Brėkštantį Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį ansamblis „Lietuva” neatsitiktinai pasitinka būtent šiuo nacionaliniu kūriniu. Pagrindinė kūrinio idėja – verčiau žūti, nei atsižadėti tėvynės ir laisvanoriškai atsiduoti į priešo rankas, – ypatingai aštri nūdienos kontekste. Dėl gardesnio kąsnio šiandien žmonės, rodos, „lengva ranka“ palieka savo tėvynę ir keliaklūpsčiaudami ieško „namų“ svetur. Pilėnų istorija verčia peržvelgti savo vertybes ir susivokti, kokių motyvų vedini mes darome esminius savo pasirinkimus ir išsižadame tarnystės Lietuvai.
Valstybinis dainų ir šokių ansamblis „Lietuva“ su šiuo projektu suks didelį, platų ratą per Lietuvos miestų ir miestelių kultūros centrus, siekdamas šalies regionuose skleisti profesionalųjį meną bei kurstyti, palaikyti patriotiškumo dvasią Lietuvos žmonių, o ypač jaunosios kartos širdyse.

Libreto autorius – Jonas Mackonis
Režisierius – Nerijus Petrokas
Muzikos aranžuočių autorius – Giedrius Svilainis
Choreografas – Aleksandras Jankauskas
Scenografas – Sergėjus Bocullo
Kostiumų dailininkė – Daiva Petrulytė

Solistai:
Margiris – Arūnas Malikėnas, Liudas Mikalauskas
Ūdrys – Rokas Šveisteris, Ramūnas Urbietis
Eglė – Dovilė Kazonaitė, Ilona Pliavgo
Mirta – Ieva Filipkauskaitė, Julija Stankevičiūtė
Rūtenis – Edgaras Davidovičius, Saulius Vasiliauskis
Ulrichas – Egidijus Dauskurdis, Tomas Ladiga

Trukmė: 1 val. 30 min. (be pertraukos)
Perkant 10 ir daugiau bilietų kreipkitės: vipklientai@bilietai.lt

Durys atidaromos: 45 min. iki renginio
Vaikai iki 6 metų amžiaus įleidžiami nemokamai (renginio vietoje pateikti amžių įrodantį dokumentą)

Organizatorius
Valstybinis dainų ir šokių ansamblis „Lietuva“

Kiti renginiai