„Bachas ir Prancūzija“. Baroko muzikos ansamblis „Les Talens Lyriques“ (Prancūzija)
Laikas:2017/04/14, 18:30
Vieta:Klaipėdos koncertų salė, Šaulių g. 36, Klaipėda
Kaina:18;24 Eur

Apie renginį:

Baroko muzikos ansamblis „Les Talens Lyriques“ (Prancūzija)
Meno vadovas ir solistas Christophe Rousset (klavesinas)
Programa: Johann Sebastian Bach, Jean-Philippe Rameau, Jean-Marie Leclair

Ansamblis „Les Talens Lyriques“ („Scenos talentai“) susibūrė prieš 25 metus klavesinininko ir dirigento Christophe’o Rousset iniciatyva. Instrumentalistus ir vokalistus vienijantis ansamblis buvo pavadintas pagal Jeano-Philippe’o Rameau operos „Hebės puotos“ paantraštę.
„Les Talens Lyriques“ gilinasi į gausų vokalinės ir instrumentinės muzikos palikimą nuo ankstyvojo baroko iki romantizmo priešaušrio, siekdami klausytojus supažindinti su rečiau atliekamais ar mažiau žinomais muzikos istorijos šedevrais. Jo repertuare – skirtingų epochų vokaliniai-instrumentiniai ir sceniniai kūriniai. Kolektyvas į savo akiratį įtraukia ir kitus muzikos žanrus, tokius kaip madrigalas, kantata, simfonija ir sakralinė muzika. Kintančios sudėties ansamblis rengia pasirodymus ir dalyvauja sceninių kūrinių pastatymuose visame pasaulyje.
„Les Talens Lyriques“ taip pat dažnai lankosi Paryžiaus priemiesčių vidurinėse mokyklose. Vykdydami novatoriškų edukacinių iniciatyvų programą, ansamblio nariai supažindina moksleivius su jų atliekama muzika.
Programoje „Bachas ir Prancūzija“ mezgamas išraiškingas muzikinis dialogas tarp Vokietijos ir Prancūzijos.

Kiti renginiai