„Vandens spalva“. Orkestras „Sinfonietta Rīga“, saksofonininkas Arvydas Kazlauskas .
Laikas:2017/04/05, 18:30
Vieta:Klaipėdos koncertų salė, Šaulių g. 36, Klaipėda
Kaina:14:18 Eur

Apie renginį:

Orkestras „Sinfonietta Rīga“ (Latvija).
Dirigentas Normunds Šnē (Latvija)
Solistas Arvydas Kazlauskas (sopraninis, altinis, baritoninis saksofonai)
Programa: Joseph Haydn, Jachin Pousson, Erkki-Sven Tüür, Justė Janulytė

„Sinfonietta Rīga“ yra vienintelis tokio tipo kolektyvas ne tik Latvijoje, bet ir Baltijos šalyse. Jis yra tarsi katilas, kuriame produktyviai maišosi Vakarų ir Rytų Europos muzikinės tradicijos. Taip formuojasi unikalus, sąmoningai puoselėjamas atlikimo stilius, pasižymintis nepriekaištinga skambesio kokybe. „Sinfonietta Rīga“ koncertuoja ne tik Latvijoje, bet ir svetur. Ji kelis kartus pelnė Didįjį Latvijos muzikos prizą.
Svarbiausias latvių orkestro koncerto akcentas – lietuvių kompozitorės Justės Janulytės kūrinio „Vandens spalva“ saksofonams solo ir kameriniam orkestrui premjera. Rygos „Saksofonijos“ festivalio bei „Klaipėdos muzikos pavasario“ užsakymu sukurtas kūrinys, pasak autorės, „poetiškai tyrinėja iliuzinę vandens spalvą, kuri iš tikrųjų neegzistuoja“.
Solo partiją atliks Latvijoje reziduojantis lietuvių saksofonininkas Arvydas Kazlauskas, grosiantis sopraniniu, altiniu ir baritoniniu saksofonais. Koncertą, kuriame dar bus atliekami Josepho Haydno, Jachino Poussono bei Erkki-Sven Tüüro kūriniai, diriguos „Sinfonietta Rīga“ meno vadovas Normundas Šnē.

Kiti renginiai