Kas yra Valpurgijos naktis?

0
66

Valpurgijos naktis, arba Valpurgiečio naktis, yra šventė, kuri vyksta kovo paskutinę naktį – balandžio 30 d. į gegužės 1 d. Ji yra žinoma visoje Europoje, ypač Vokietijoje, Švedijoje, Čekijoje ir Baltijos šalyse. Šventė kilusi iš senųjų europiečių pavasario sutiktuvių tradicijų, susijusių su žiemos pabaiga ir naujo augimo pradžia.

Pavadinimas „Valpurgijos naktis“ kilęs iš šv. Valpurgijos vardo, kuri buvo VIII amžiaus vienuolė ir abatė, o jos kanonizacija įvyko būtent balandžio 30 dieną. Nors šv. Valpurgija pati nesusijusi su šventės papročiais, jos šventė tapo susijusi su ankstesnėmis pagoniškomis tradicijomis.

Ši naktis dažnai siejama su magija ir burtininkavimu, nes senovėje tikėta, kad būtent šią naktį susirenka raganos ir įvairios kitos paslaptingos būtybės. Dėl šios priežasties įvairiose šalyse Valpurgijos naktį rengiami ugnies šokiai, burtų atlikimas ir kitos ceremonijos, kurios turėtų apsaugoti nuo piktojo ir atnešti gerą derlių.

Šiandien Valpurgijos naktis daugelyje vietų minima kaip linksma šventė su laužais, dainomis ir šokiais, tapusi pavasario atėjimo simboliu.