Nepraleiskite: Palangos kurhauzas kviečia į magiškus koncertus!

0
134

Palangos kurhauze tęsiasi išskirtinis koncertų ciklas, pritraukiantis muzikantus iš viso pasaulio – nuo jaunųjų talentų iki „Grammy“ nominantų. Ši istorinė vieta, kurią prieš 200 metų įsigijo LDK bajoras, didikas Mykolas Tiškevičius, tapo Palanga kultūrinio gyvenimo epicentru, kurioje skamba amžinai gyva muzika. 

Kiekvienas vakaras kurhauze yra unikalus ir nekartojamas, nuo kerinčių epochų aidų iki džiazuojančio baroko ir paslėptos operos. Šios muzikinės kelionės leidžia patirti įvairių laikotarpių muziką, atveriant klausytojams duris į praeities meno pasaulį. 

Palangos kurhauzas, renginio anonsas. Palangos.info koliažas.

Kovo 16 d. 18 val. „Kerintys epochų aidai“

Bilietus galite įsigyti čia.

Dalyvauja: Šiaulių valstybinis kamerinis choras “Polifonija” (meno vadovas ir vyr. dirigentas Linas Balandis). Dirigentas Povilas Vanžodis. Programoje – žymiausių Renesanso ir Baroko kompozitorių choriniai, vokaliniai kūriniai. Šis koncertas – tai amžinai išliekančio senosios muzikos grožio šventė, siūlanti klausytojams nepamirštamą muzikinio meistriškumo patirtį. Šiaulių valstybinio kamerinio choro „Polifonija“ a cappella skambėsianti programa žada neprilygstamą potyrį, įtraukianti į autentišką susitikimą su praėjusių epochų muzika.

Balandžio 4 d. 18 val. „Džiazuojantis barokas iš Niujorko“

Bilietus galite įsigyti čia.

Dalyvauja: Kestutis Vaiginis NYC Quartet feat: Johnathan Blake & Boris Kozlov JAV / FI / LT. Kęstutis Vaiginis (saksofonai, kompozicijos, Lietuva), Joonas Haavisto (fortepijonas, Suomija), Boris Kozlov (kontrabosas, JAV), Johnathan Blake (mušamieji, JAV). Kęstutis Vaiginis Palangos kurhauzo koncertų salėje pristato išskirtinį savo tarptautinį džiazo kvartetą, kurio net 2 nariai yra elitiniai Grammy laimėtojai bei nominantai iš Niujorko. Tai įspūdinga tarptautinė kompanija, puikiai džiazo elitui pažįstami vardai. Kęstučio Vaiginio kvartetas su kviestiniais svečiais iš Niujorko ir Helsinkio atliks publikai pažįstamas klasikines melodijas, bei autorines kompozicijas, kuriose atsispindės barokinio džiazo elementai, harmonija ir struktūrizuotos melodijos su improvizaciniais, ir ritminiais džiazo elementais.

Balandžio 19 d. 18 val. „Koncertas Nr. 5“

Bilietus galite įsigyti čia.

Dalyvauja: operos solistė Dovilė Kazonaitė, aktorė, dainininkė Aistė Lasytė, pianistė Rūta Mikelaitytė-Kašubienė. Renginio vizualika ir stilius: dizainerė prof. Jolanta Talaikytė. Į dievaičių ir primadonų laikmetį, kuriame bene ryškiausiai žibėjo operos žvaigždė Maria Callas ir mados imperijos įkūrėja Coco (Gabrielle) Chanel, klausytojus nukels „Kuriančių moterų klubo“ narės, pristatydamos ypatingą koncertą-performansą. M. Callas ir C. Chanel, atsitraukusios nuo buities, savarankiškos, kuriančios, drąsios, fatališkos, nepaliekančios abejingų, įkvėpė ne vieną šių dienų menininkę. Programoje: G.Verdi, G.Puccini, G.Bizet operų arijos, R. S. Louiguy, E. Deransart, J, H. Betti, P. Bachelet, H. Giraud, N. Glanzberg populiarios XX amžiaus dainos.

Gegužės 18 d. 18 val. „Paslėptoji opera“

Bilietus galite įsigyti čia.

Dalyvauja: ansamblis „Duo Barocco”: Renata Dubinskaitė ir Saulė Šerytė (mecosopranai), Ieva Baublytė (išilginė fleita), Roma Jaraminaitė (barokinė violončelė), Vaiva Eidukaitytė (klavesinas). Anglų baroko genijaus Henry’o Purcello arijų ir duetų programoje apstu ne tik lyrinių ir dramatinių, bet ir fantastinių bei komiškų elementų. Mįslingas koncerto pavadinimas „Paslėptoji opera“ byloja apie specifinę angliškos operos situaciją XVII amžiuje. Dramatiškiausias jos istorijos puslapis susijęs su politiniu perversmu, kai 1649 m. nuo giljotinos pakylos nusirito paties monarcho galva…. koncerte „Paslėptoji opera“ skambėsiantys duetai ir arijos žaižaruos fantastinėmis ir humoristinėmis spalvomis. Juose atsiskleidžia Purcello talentas piešti skirtingus charakterius. Pasakojimais ir režisūriniais elementais paįvairintoje koncerto programoje – epizodai iš semioperų „Karalius Artūras“, „Audra“, „Fėjų karalienė“, „Indijos karalienė“,„Pausanijas“, „Didonė ir Enėjas“ ir kt.

Bilietus į šiuos neeilinius koncertus platina KAKAVA.LT, o visą renginio organizuoja Palangos kultūros centras. Nepraleiskite progos patirti šiuos unikalius muzikinius vakarus Palangos kurhauze.