Tik šį sekmadienį muziejuose Vilniuje, Klaipėdoje, Palangoje galite apsilankyti nemokamai

0
99

Jau šį sekmadienį, lapkričio 26 dieną, kviečiame nemokamai apsilankyti LNDM galerijose ir muziejuose Vilniuje, Klaipėdoje, Palangoje.

Sostinėje nemokamo muziejų lankymo sekmadienį lankytojai  galės pamatyti net keturias ką tik atidarytas parodas. LNDM Radvilų rūmų dailės muziejuje veikia JAV konceptualaus meno kūrėjų Igorio ir Svetlanos Kopystianskių kūrybos paroda. Menininkų specialiai muziejaus erdvėms parengtą retrospektyvą sudaro darbai, sukurti kiekvieno individualiai iki persikėlimo į Vakarus, ir bendra kūryba jau emigravus. Parodoje pristatomos fotografijos, darbai ant popieriaus, drobės, objektai, videokūriniai.

Šią savaitę LNDM Vilniaus paveikslų galerijoje atidaryta paroda „Nepažintas senųjų knygų pasaulis: Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didikų paveldas Vilniaus bibliotekose“. Joje lankytojai susipažins su devynių garsių LDK giminių vieno kurio nors dvaro bibliotekos knygomis, o kartu – ir su šių bibliotekų savininkais – didžiaisiais LDK bibliofilais. Vienas eksponatas atkeliavo iš asmeninės Jo Ekscelencijos Lietuvos Respublikos Prezidento dr. Gitano Nausėdos kolekcijos.

Vilniaus paveikslų galerijoje lankytojai taip pat turės progą apžiūrėti parodą „Svetimas, tapęs savu: daugialypis meninio Vilniaus veidas“. Su užsienio pirklių, amatininkų ir menininkų vardais ir nuopelnais miesto kultūrai parodoje supažindins daugiau nei 130 XVI a. – XIX a. pirmos pusės eksponatų.

LNDM Nacionalinėje dailės galerijoje veikia drauge su Nacionaliniu muziejumi Krokuvoje organizuota paroda „Vilnius, Wilno, Vilne 1918–1948. Vienas miestas – daug pasakojimų“. Paroda pristato Lietuvos ir Lenkijos atminties institucijose saugomą tarpukario, karo ir ankstyvojo pokario Vilniaus meninę dokumentaciją: tapybos, grafikos, meninės fotografijos ir  skulptūros kūrinius.

Turininga nemokamo sekmadienio programa laukia šiuose Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus padaliniuose:

Vilniaus paveikslų galerijoje:

Nacionalinėje dailės galerijoje:

Radvilų rūmų dailės muziejuje:

Vytauto Kasiulio dailės muziejuje:

Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje:

Palangos gintaro muziejuje:

Video reportažą iš parodos galite pamatyti čia.

Prano Domšaičio galerijoje, Klaipėdoje:

Laikrodžių muziejuje, Klaipėdoje: